FAQ

(Frequently Asked Questions - často kladené dotazy)

Co všechno kromě typového projektu potřebuji pro získání stavebního povolení?

Pro stavební povolení (ohlášení stavby) je třeba typový projekt doplnit o projekt "Osazení domu do terénu a napojení na inženýrské sítě" a o "Průkaz energetické náročnosti budovy".

Jaká firma mi dům postaví?

Výběr dodavatele stavby je velice důležitý krok v procesu výstavby rodinného domu. Zde dvojnásob platí, že nejlevnější nabídka nemusí být ta nejlepší. Při výběru dodavatele se soustřeďte především na reference, domluvte si prohlídku již realizované stavby od potenciálních dodavatelů. Pro porovnání cenových nabídek je vhodné si nechat vypracovat od nezávislého rozpočtáře tzv. "výkaz výměr" pro jednotné zadání všem potenciálním dodavatelům a kontrolní rozpočet, který slouží Vám jakožto určité vodítko při porovnání cenových nabídek.

Bude odpovídat cena realizace zde uvedené ceně?

Orientační cena výstavby uvedená v ceníku v sobě zahrnuje standardní provedení stavby, tzn. např. okna plastová bílá, standardní vnitřní dveře do ocelových zárubní, standardní dlažby a obklady, okapový systém z pozinku, atd. Cenu stavby ovlivňuje rovněž lokalita stavby a momentální situace na trhu - akční ceny výrobců materiálů, poptávka a nabídka stavebních firem.

Pokud máte další dotazy, neváhejte nás kontaktovat.